Na bloga

17 Mar

Wendre

Przepis na komfortowy sen

Idealne trio: wygodny materac, ciepła lekka kołdra i puszysta poduszka. Odpowiednie połączenie tych elementów to gwarancja „zdrowego” snu. Przygotowaliśmy dla Was przepis na komfortowy sen!

Po pierwsze materac

Wybór materaca to dla niektórych poważny problem, bo w jaki sposób wybrać ten jedyny, spośród tysięcy propozycji dostępnych na rynku? To niemal tak trudne jak znalezienie idealnego samochodu. Podoba Ci się szybkie, sportowe auto, ale z drugiej strony zdajesz sobie sprawę, że Twoja rodzina się w nim nie zmieści. Często najlepszym rozwiązaniem jest model uniwersalny, sprawdza się to zarówno przy wyborze samochodu, jak i materaca. Briksdalsbreen to idealna propozycja dla wszystkich poszukujących materaca, który nie jest ani za miękki, ani za twardy. Wysoka jakość pianki, z której został wykonany mierzy aż 17 cm, to gwarancja pewnego i prawidłowego podparcia kręgosłupa niezależnie od preferowanej pozycji podczas snu. Wybierając materac Briksdalsbreen rozluźnisz całe ciało i zregenerujesz siły po ciężkim dniu.

Po drugie kołdra

Zastanówmy się, jaka powinna być idealna kołdra. Rozmiar to pierwsza rzecz, na którą należy się zdecydować. Dopasuj go do wielkości swojego łóżka. Kołdra w rozmiarze 155x200cm będzie odpowiednia na łóżko z pojedynczym materacem, natomiast 220x200cm sprawdzi się w przypadku dużego łoża małżeńskiego. Kolejnym elementem jest grubość kołdry i to czym jest wypełniona. Oczywiście nie chcemy żeby w nocy było nam zimno, ale przegrzanie organizmu też nie wchodzi w grę, dlatego kołdra powinna być dostosowana do temperatury panującej w sypialni, ale także do tej za oknem. Wypełnienie włóknem hcs to idealne rozwiązanie dla alergików. Taka kołdra jest odporna na osiadanie roztoczy i ich alergenów, a co najważniejsze można ją prać w domu, bez konieczności oddawania do pralni chemicznej. Vaxjo All Seasons 3w1, spełnia wszystkie te wymagania. To uniwersalne okrycie, składa się z dwóch różnej grubości kołder, które można sczepić plastikowymi napami. Latem możesz korzystać z cieńszej kołdry, natomiast wiosną i jesienią idealnie sprawdzi się grubsza, dla prawdziwych zmarzluchów niezbędne okaże się złączenie dwóch kołder.

Po trzecie poduszki

Wielkość oraz ilość poduszek na łóżku to kwestia indywidualna. Jedni wolą spać na dużej poduszce 70x80cm inni nie wyobrażają sobie nocy bez klasycznego „jaśka” w rozmiarze 40x40cm. Niezależnie od wielkości, poduszka powinna spełniać swoje funkcje. Zadaniem poduszki jest, aby nasza głowa podczas snu spoczywała w odpowiedniej pozycji oraz by zachować jej optymalną temperaturę. Dlatego tak istotne jest to z jakich materiałów poduszka została uszyta i czym jest wypełniona. Linia 4 Pory Roku z wypełnieniem z włókien hcs odpowiednio filtruje powietrze tak, by podczas snu nie odczuwać dyskomfortu z powodu przegrzanej głowy. Dostępna w trzech rozmiarach poduszka 4 Pory Roku to niepowtarzalny komfort podczas snu niezależnie od temperatury za oknem. Puszyste i miękkie wypełnienie oraz poszycie wykonane z przyjemnego w dotyku materiału to gwarancja właściwie przespanej nocy.