antibacterial_koldra_zestaw

18 Maj

Wendre

Poradnik dla alergika

Alergia potrafi utrudnić życie, kontakt z powszechnie występująˆcymi, z pozoru nieszkodliwymi substancjami u osoby cierpiˆącej na alergię objawia się w uciˆążliwy sposób: katar sienny, duszności czy zapalenie spojówek to tylko niektóre z objawów. Jeśli te problemy dotyczˆ ciebie lub osób z twojego otoczenia, koniecznie przeczytaj mini poradnik alergika.

1. Sprawdź na co jesteś uczulony. Jeśeli jeszcze tego nie zrobiłeś, wykonaj testy skórne, które umożliwiˆ rozpoznanie alergenów. To pomoże uniknąć kontaktu z potencjalnym zagrożeniem.

2. Pyłki roślin uaktywniajˆ się ranem i wieczorem. To ważna wskazówka dla wszystkich alergików. W miarę możliwości ogranicz wychodzenie z domu o tych porach. Jeśli jesteś uczulony na pyłki szczelnie zamykaj drzwi i okna w okresie intensywnego pylenia.

3. Alergia na kurz trwa cały rok. Jeżeli jesteś uczulony na roztocza kurzu domowego, walka z alergiąˆ trwa cały rok, nie znaczy to jednak, że nic w tej sprawie nie da się zrobić. Częste sprzˆątanie istotnie wpływa na komfort przebywania w zamkniętych pomieszczeniach. Zbieranie kurzu mokrąˆ szmatkąˆ czy korzystanie z odkurzacza z filtrem wodnym to rozwiˆązania idealne dla alergików.

4. Zrezygnuj z ciężkich, grubych tkanin. Dywany z długiego włosia czy ciężkie zasłony lubiˆą zbierać kurz. Staraj się unikać tego typu rozwiˆązań, jeśli ciężko ci zrezygnować z firanek i zasłon pierz je raz w tygodniu w gorˆącej wodzie.

5. Zdejmij pokrowce z kołder i poduszek. To kolejne miejsce, w którym gnieździ się kurz, a co za tym idzie – roztocza. Zamiast tego zainwestuj w poduszki i kołdry wykonane z tkanin barierowych. Wykorzystanie ich w produkcji pościeli zmniejsza nasilenie objawów uczuleniowych. Marka Wendre od lat zajmujˆca siś produkcjˆą pościeli medycznej posiada wyjˆątkowąˆ linię ANTIBACTERIAL– to poduszki i kołdry wykonane z takich właśnie tkanin. Zawarty w nich aktywna substancja działa przeciwbakteryjnie. Posiada atesty potwierdzajˆce skuteczność działania oraz to, że jest produktem medycznym. Pościel można prać w pralkach automatycznych w wysokiej temperaturze.

6. Zwierzęta futerkowe trzymaj na dystans. Osobom uczulonym na sierść zaleca się, aby nie przebywały w jednym pomieszczeniu z czynnikiem wywołujˆcym objawy alergiczne. Lepiej więc unikać wizyt w ogrodach zoologicznych, cyrkach czy stadninach koni.

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczˆce konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre sąˆ produktami oryginalnymi.